Sklep dostosowany

W jednym  z poprzednich wpisów poruszyliśmy temat szycia na miarę aplikacji internetowych takich jakimi są sklepy. W przypadku rynku e-commerce ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ użyteczność sklepu bezpośrednio odbija się na wynikach sprzedaży. O czym zatem warto pamiętać planując swój idealny sklep internetowy?

Kluczowym elementem jest prezentacja produktu, zarówno ta bardzo ogólna na listach, jak i ta szczegółowa na podstronie poświeconej danemu przedmiotowi. Czasami sam opis to za mało, innym razem nie jest on konieczny, wszystko zależy od typu asortymentu. Warto skupić się na przedstawieniu szczegółowo cech produktu, na jego wyglądzie, poprzez stworzenie  mini-galerii. Kolejną składową, która jest niezbędna,  jest  oczywiście podanie ceny oraz możliwych promocji czy rabatów. Te trzy elementy trafiają do klienta najszybciej, dopiero po ich poznaniu zaczyna on czytać szczegółowy opis, by dowiedzieć się więcej.

Kolejnym istotnym elementem jest ogólna oprawa graficzna sklepu. Zachowanie przejrzystości i estetyki powoduje, że klient chętniej przegląda oferowany asortyment. Należy także pamiętać o szybkim dostępie do stron statycznych, które zawierają informacje na temat wysyłki czy form kontaktu z właścicielem sklepu. Rzucającym się w oczy elementem jest slider, który bywa świetnym miejscem do prezentowania nowości lub promocji w asortymencie.

Opisane dotychczas rzeczy są dość oczywiste. Trudniejsze do przewidzenia w momencie planowania sklepu są te bardziej specyficzne modyfikacje czy dodatki. Bywa, że po pewnym czasie chcemy wprowadzić do naszego sklepu obsługę nowego systemu płatności on-line, wygodniejszego dla naszych klientów. Często pojawia się również zapotrzebowanie na integracje z zewnętrznymi aplikacjami, jak integracja z Allegro, umożliwiająca wystawianie i obserwowanie aukcji z poziomu panelu administracyjnego sklepu. Bywają również przypadki, gdy właściciel sklepu chce ograniczyć dostęp do niego dla wybranej przez siebie grupy klientów, tworząc swego rodzaju elektroniczny system zamówień dla swoich stałych klientów.

Różnorodność wymaganych modyfikacji oprogramowania czy oprawy graficznej jest ogromna. Jako firma oferująca rozwiązania e-commerce, możemy z pewnością powiedzieć, że każdy klient ma własną wizję sklepu i nie chodzi tu tylko o oprawę graficzną. Warto się zatem dowiedzieć czy producent platformy sklepowej, z której chcemy korzystać, jest gotowy spełniać wszystkie nasze wymagania, a jeśli tak, to ile będzie to nas kosztować. W końcu od tego może zależeć nasza sprzedaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>