Działanie kompleksowe czy specjalizacja?

Zakładając firmę zawsze wyobrażamy sobie jej przyszłość. Duża liczba klientów, szeroki wachlarz oferowanych usług czy duży wybór asortymentu. Podobnie było z naszą firmą. Warto się jednak zastanowić czy takie rozwiązanie się opłaci. Mówi się przecież, że „co jest do wszystkiego jest do niczego”. Zgodnie z tą tezą postanowiliśmy zmienić strategię i skupić się na jednym mianowicie na projektowaniu oprogramowania.

Branżę internetową możemy podzielić na wiele specjalizacji. Jest to między innymi oprogramowanie, social marketing, pozycjonowanie, reklamy, design, hosting i wiele innych. Niektóre firmy próbują świadczyć wszystkie usługi na raz. Jest to możliwe pod warunkiem posiadania ogromnego zespołu specjalistów co z kolei odbija się na wycenach ich usług. Z reguły jednak firma nie jest w stanie świadczyć wszystkich usług w równie wysokiej jakości a robi to tylko po to by nie odstawać od konkurencji.

Jakie jest zatem najlepsze rozwiązanie? Naszym zdaniem specjalizacja i outsourcing. Postanowiliśmy porzucić plany wejścia na rynek marketingu i pozycjonowania,  w zamian skupiając się wyłącznie na tym, na czym dobrze się znamy. Jednocześnie nawiązujemy kontakty z partnerami, których polecamy Klientom szukającym choćby usługi wypozycjonowania utworzonego przez nas serwisu internetowego. Sprawdzamy kompetencje zaprzyjaźnionych z nami firm by Klient był równie zadowolony z ich usług jak z naszego oprogramowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>